Fotografia dzikiej przyrody Pawła Czarnula

Around Spitsbergen Book GB flag PL flag

1. kormoran mały (Microcarbo pygmaeus)

2. rokitniczka (Acrocephalus schoenobaenus)

3. pustułka (Falco tinnunculus)

4. synogarlica perloszyja (Spilopelia chinensis)

5. kania ruda (Milvus milvus)

6. cytrynka czarnolica (Geothlypis trichas)

7. aleksandretta śliwogłowa (Psittacula cyanocephala)

8. majna szara (Acridotheres fuscus)

9. bilbil czerwonoplamy (Pycnonotus cafer)

10. frankolin indyjski (Francolinus pondicerianus)

11. paw indyjski (Pavo cristatus)

12. Sułtan żółtogrzbiety (Dinopium benghalense)

13. Błękitnik meksykański (Sialia mexicana)

14. cierniówka (Sylvia communis)

15. łabędź krzykliwy (Cygnus cygnus)

16. czyż mały (Carduelis psaltria)

17. Przedrzeźniacz północny (Mimus polyglottos)

18. szczygieł (Carduelis carduelis)

19. czapla biała (Ardea alba)

20. jarzębatka (Curruca nisoria)

21. zniczek (Regulus ignicapilla)

22. brodziec śniady (Tringa erythropus)

23. łęczak (Tringa glareola)

24. pasterz (Sturnus roseus)

25. Gęś tybetańska (Anser indicus)

26. Czapla siodłata (Ardeola grayii)

27. krętogłów (Jynx torquilla)

28. lerka (Lullula arborea)

29.

30. Dławigad indyjski (Mycteria leucocephala)

31. czapla złotawa (Bubulcus ibis)

32.

33. świergotek łąkowy (Anthus pratensis)

34. sikora bogatka (Parus major)

35. sierpówka (Streptopelia decaocto)

36. miodojadek brązowy (Lichmera indistincta)

37. trzciniak (Acrocephalus arundinaceus)

38. wachlarzówka smolista (Rhipidura leucophrys)

39. perkoz rdzawoszyi (Podiceps grisegena)

40. kormoran bruzdodzioby (Phalacrocorax sulcirostris)

41. sieweczka obrożna (Charadrius hiaticula)

42. mewa żółtonoga (Larus fuscus)

43. krwawodziób (Tringa totanus)

44. zabiru czerwononogi (Ephippiorhynchus asiaticus)

45. dzięciołek (Dendrocopos minor)

46. apostoł (Struthidea cinerea)

47. szlamnik (Limosa lapponica)

48. figojad zielony (Sphecotheres vieilloti)

49. błotniak łąkowy (Circus pygargus)

50. kaniuk (Elanus caeruleus)

51. drzemlik (Falco columbarius)

52. Kacykarzyk purpurowy (Euphagus cyanocephalus)

53. mewa srebrzysta (Larus argentatus)

54. Pelikan brunatny (Pelecanus occidentalis)

55. kląskawka (Saxicola torquatus)

56. pluszcz (Cinclus cinclus aquaticus)

57. potrzeszcz (Emberiza calandra)

58. Koliberek żarogłowy (Calypte anna)

59. pliszka górska (Motacilla cinerea)

60. trznadel (Emberiza citrinella)

61. Czapla modra (Ardea herodias)

62. kamusznik (Arenaria interpres)

63. kszyk (Gallinago gallinago)

64. uszatka błotna (Asio flammeus)

65. świstunka złotawa (Abrornis proregulus)

66. muchołówka białoszyja (Ficedula albicollis)

67. lodowiec (Gavia immer)

68. kurhannik (Buteo rufinus)

69. fibik czarny (Sayornis nigricans)

70. wójcik (Seicercus trochiloides)

71. zaganiacz (Hippolais icterina)

72. myszolów rdzawosterny (Buteo jamaicensis)

73. puszczyk odmiana szara (Strix aluco)

74. pasówka płowa (Melospiza lincolnii)

75. szablodziób amerykański (Recurvirostra americana)

76. paszkot (Turdus viscivorus)

77. kulczyk (Serinus serinus)

78. derkacz (Crex crex)

79. kapturka (Sylvia atricapilla)

80. droździk (Turdus iliacus)

81. karolinka (Aix sponsa)

82. bernikla kanadyjska (Branta canadensis)

83. biegus mały (Calidris temminckii)

84. dzięcioł zielony (Picus viridis)

85. wężówka australijska (Anhinga novaehollandiae)

86. markaczka (Melanitta nigra)

87. błotniak stawowy (Circus aeruginosus)

88. grzywacz (Columba palumbus)

89. szlachar (Mergus serrator)

90. kawka (Corvus monedula)

91. głuptak (Morus bassanus)

92. myszołów rdzawoskrzydły (Buteo lineatus)

93. rybitwa czarna (Chlidonias niger)

94. czernica (Aythya fuligula)

95. junko (Junco hyemalis)

96. czapla modronosa (Ardeola ralloides)

97. Wrona amerykańska (Corvus brachyrhynchos)

98. kulik mniejszy (Numenius phaeopus)

99. siewka złota (Pluvialis apricaria)

100. Łyska amerykańska (Fulica americana)

101. czajka (Vanellus vanellus)

102. kruk (Corvus corax)

103. kulik wielki (Numenius arquata)

104. kwokacz (Tringa nebularia)

105. czyż (Carduelis spinus)

106. wodnik białobrewy (Hypotaenidia philippensis)

107.

108. rybitwa złotodzioba (Thalasseus bergii)

109. łozówka (Acrocephalus palustris)

110. kazarka (Tadorna ferruginea)

111. czapla zielonawa (Butorides striata)

112. rybitwa zwyczajna (Sterna hirundo)

113. mewa czerwonodzioba (Chroicocephalus novaehollandiae)

114. mandarynka (Aix galericulata)

115. cyranka (Anas querquedula)

116. gągoł (Bucephala clangula)

117. gralina srokata (Grallina cyanoleuca)

118. kormoran modrogardły (Phalacrocorax penicillatus)

119. pliszka żółta (Motacilla flava feldegg)

120. świerszczak (Locustella naevia)

121. kulik długodzioby (Numenius americanus)

122. wróbel sródziemnomorski (Passer hispaniolensis)

123. jerzyk (Apus apus)

124. ortolan (Emberiza hortulana)

125. dzierzba rudogłowa (Lanius senator)

126. dudek (Upupa epops)

127. pelikan różowy (Pelecanus onocrotalus)

128. gęś białoczelna (Anser albifrons)

129. potrzos (Emberiza schoeniclus)

130. sosnówka (Parus afer)

131. sikora uboga (Poecile palustris)

132. szpak (Sturnus vulgaris)

133. orlik krzykliwy (Aquila pomarina)

134. zausznik (Podiceps nigricollis)

135. trzmielojad (Pernis apivorus)

136. świergotek polny (Anthus campestris)

137. płochacz syberyjski (Prunella montanella)

138. siniak (Columba oenas)

139. łabędź niemy (Cygnus olor)

140. pelikan dzioborogi (Pelecanus erythrorhynchos)

141. czapla snieżna (Egretta thula)

142. myszołów włochaty (Buteo lagopus)

143. mewa delawarska (Larus delawarensis)

144. pierwiosnek syberyjski (Phylloscopus tristis)

145. jer (Fringilla montifringilla)

146. pokrzywnica (Prunella modularis)

147. dzięcioł czarny (Dryocopus martius)

148. drozd śpiewak (Turdus philomelos)

149. perkoz dwuczuby (Podiceps cristatus)

150. krzyżodziób świerkowy (Loxia curvirostra)

151. kormoran (Phalacrocorax carbo)

152. bernikla obrożna (Branta bernicla)

153. lorysa górska (Trichoglossus haematodus)

154. bocian czarny (Ciconia nigra)

155. mewa blada (Larus hyperboreus)

156. bernikla obrożna (Branta bernicla hrota)

157. mewa polarna (Larus glaucoides)

158. gołąbek zebrowany (Geopelia striata)

159. miodopoik białogardły (Melithreptus albogularis)

160. mewa siodłata (Larus marinus)

161. żołna tęczowa (Merops ornatus)

162. sieweczka rzeczna (Charadrius dubius)

163. pelikan australijski (Pelecanus conspicillatus)

164. nogal zmienny (Megapodius reinwardt)

165. mewa mała (Larus minutus)

166. pliszka cytrynowa (Motacilla citreola)

167. pełzacz leśny (Certhia familiaris)

168. łowiec leśny (Todiramphus macleayii)

169. papużka falista (Melopsittacus undulatus)

170. czajka indyjska (Vanellus indicus)

171. tymal zóltodzioby (Turdoides affinis)

172. Pliszka żałobna (Motacilla maderaspatensis)

173. kaczka pstrodzioba (Anas poecilorhyncha)

174. modrowronka kalifornijska (Aphelocoma californica)

175. sępnik różowogłowy (Cathartes aura)

176. brzęczka (Locustella luscinioides)

177. wąsatka (Panurus biarmicus)

178. Koronujący Wróbel (Zonotrichia leucophyrs)

179. rybitwa białoskrzydła (Chlidonias leucopterus)

180. Gołębiak karoliński (Zenaida macroura)

181. pipil kalifornijski (Melozone crissalis)

182. wodówka północna (Stelgidopteryx serripennis)

183. ślepowron (Nycticorax nycticorax)

184. sokół wędrowny (Falco peregrinus)

185. głowienka (Aythya ferina)

186. płochacz halny (Prunella collaris)

187. siwerniak (Anthus spinoletta)

188. biegus zmienny (Calidris alpina)

189. płatkonóg szydłodzioby (Phalaropus lobatus)

190. piaskowiec (Calidris alba)

191. mysikrólik (Regulus regulus)

192. mewa różowa (Rhodostethia rosea)

193. puszczyk (Strix aluco)

194. bielik (Haliaeetus albicilla)

195. sójka (Garrulus glandarius)

196. rybitwa białoczelna (Sterna albifrons)

197. siewnica (Pluvialis squatarola)

198. perkozek (Tachybaptus ruficollis)

199. wieszczek (Pyrrhocorax graculus)

200. kulon australijski (Burhinus grallarius)

201. dziwogon włochaty (Dicrurus bracteatus)

202. biegus malutki (Calidris minuta)

203. kakadu różowa (Eolophus roseicapilla)

204. kania czarna (Milvus migrans)

205. muchołówka żałobna (Ficedula hypoleuca)

206. sokół brunatny (Falco berigora)

207. lodówka (Clangula hyemalis)

208. biegus wielki (Calidris tenuirostris)

209. ohar (Tadorna tadorna)

210. pliszka żółta (Motacilla flava)

211. poświerka (Calcarius lapponicus)

212. rudzik (Erithacus rubecula)

213. nurogęś (Mergus merganser)

214. perkoz wielki (Aechmophorus occidentalis)

215. podgorzałka (Aythya nyroca)

216. mewa zachodnia (Larus occidentalis)

217. bąk (Botaurus stellaris)

218. płaskonos (Anas clypeata)

219. wodniczka (Acrocephalus paludicola)

220. Mornel (Charadrius morinellus)

221. oknówka (Delichon urbica)

222. kopciuszek (Phoenicurus ochruros)

223. bocian biały (Ciconia ciconia)

224. głuptak białobrzuchy (Sula leucogaster)

225. szlarnik rdzawoboczny (Zosterops lateralis)

226. Lasówka pstra (Dendroica coronata)

227. pełzacz ogrodowy (Certhia brachydactyla)

228. bielaczek (Mergellus albellus)

229. rycyk (Limosa limosa)

230. łabędź czarnodzioby (Cygnus columbianus)

231. świstun (Anas penelope)

232. dymówka (Hirundo rustica)

233. orlik grubodzioby (Aquila clanga)

234. pliszka apenińska (Motacilla cinereocapilla)

235. brodziec samotny (Tringa ochropus)

236. czapla nadobna (Egretta garzetta)

237. jaskółka australijska (Hirundo neoxena)

238. pleszka (Phoenicurus phoenicurus)

239. uszatka (Asio otus)

240. szczudłak (Himantopus himantopus)

241. skowronek (Alauda arvensis)

242. gąsiorek (Lanius collurio)

243. kokoszka (Gallinula chloropus)

244. ostrygojad długodzioby (Haematopus longirostris)

245. biegus rdzawy (Calidris canutus)

246. Grzywienka (Chenonetta jubata)

247. białorzytka (Oenanthe oenanthe)

248. czajka płatkolica (Vanellus miles)

249. łyska (Fulica atra)

250. bączek (Ixobrychus minutus)

251. sroka (Pica pica)

252. jemiołuszka cedrowa (Bombycilla cedrorum)

253. turkawka (Streptopelia turtur)

254. trzmielojad czubaty (Pernis ptilorhynchus)

255. purpurek ognisty (Pericrocotus flammeus)

256. jemiołuszka (Bombycilla garrulus)

257. zięba (Fringilla coelebs)

258. dzięcioł duży (Dendrocopos major)

259. rybitwa białoskrzydła (Chlidonias leucopterus)

260. piegża (Sylvia curruca)

261. myszołów (Buteo buteo)

262. czapla czarnonoga (Ardea intermedia)

263. mazurek (Passer montanus)

264. śmieszka (Larus ridibundus)

265. krzyżodziób modrzewiowy (Loxia leucoptera)

266. alka (Alca torda)

267. błotniak zbożowy (Circus cyaneus)

268. warzęcha (Platalea leucorodia)

269. podróżniczek (Luscinia svecica)

270. rybołów (Pandion haliaetus)

271. czapla śniada (Egretta caerulea)

272. kraska (Coracias garrulus)

273. pójdźka (Athene noctua)

274. brzegówka (Riparia riparia)

275. uhla (Melanitta fusca)

276. żuraw (Grus grus)

277. hełmiatka (Netta rufina)

278. warzęcha królewska (Platalea regia)

279. płomykówka (Tyto alba)

280. mniszka muszkatowa (Lonchura punctulata)

281. kukułka (Cuculus canorus)

282. płatkonóg płaskodzioby (Phalaropus fulicaria)

283. nur czarnoszyi (Gavia arctica)

284. żołna (Merops apiaster)

285. białorzytka pustynna (Oenanthe deserti)

286. krogulec (Accipiter nisus)

287. epoletnik krasnoskrzydły (Agelaius phoeniceus)

288. myszołów - jasny (Buteo buteo)

289. rybitwa czubata (Sterna sandvicensis)

290. czapla purpurowa (Ardea purpurea)

291. tyran melancholijny (Tyrannus melancholicus)

292. Mnicha nizinna (Myiopsitta monachus)

293. kobczyk (Falco vespertinus)

294. czarnowron (Corvus corone)

295. cyraneczka karolińska (Anas carolinensis)

296. bażant (Phasianus colchicus)

297. szlamiec krótkodzioby (Limnodromus griseus)

298. raniuszek (Aegithalos caudatus)

299. mewa kalifornijska (Larus californicus)

300. rzepołuch (Carduelis flavirostris)

301. dziwonia (Carpodacus erythrinus)

302. biegus płaskodzioby (Calidris falcinellus)

303. szczudłak białobrewy (Himantopus mexicanus)

304. bernikla kanadyjska Dusky (Branta canadensis occidentalis)

305. sterniczka jamajska (Oxyura jamaicensis)

306. szpak bramiński (Sturnus pagodarum)

307. kląskawka czarna (Saxicola caprata)

308. krakwa (Anas strepera)

309. mewa srebrzysta omissus (Larus argentatus omissus)

310. dzięcioł białoszyi (Dendrocopos syriacus)

311. wilga (Oriolus oriolus)

312. ogorzałka mała (Aythya affinis)

313. dzioborożec wielki (Buceros bicornis)

314. gil (Pyrrhula pyrrhula)

315. czapla białolica (Egretta novaehollandiae)

316. mewa czarnogłowa (Larus melanocephalus)

317. makolągwa (Carduelis cannabina)

318. łabędź czarny (cygnus atratus)

319. łowczyk czczony (Todiramphus sanctus)

320. rybitwa krótkodzioba (Gelochelidon nilotica)

321. mewa pospolita (Larus canus)

322. wodnik (Rallus aquaticus)

323. mewa białogłowa (Larus cachinnans)

324. dzwoniec (Carduelis chloris)

325. biegus krzywodzioby (Calidris ferruginea)

326. krzyżówka (Anas platyrhynchos)

327. fulmar (Fulmarus glacialis)

328.

329. gawron (Corvus frugilegus)

330. wrona siwa (Corvus corone)

331. pluszcz (Cinclus cinclus cinclus)

332. kazarka nadobna (Radjah radjah)

333. Gołąb miejski (Columba livia forma urbana)

334. batalion (Philomachus pugnax)

335. kowalik (Sitta europaea)

336. modraszka (Cyanistes caeruleus)

337. wrona hinduska (Corvus culminatus)

338. majna brunatna (Acridotheres tristis)

339. gągołek (Bucephala albeola)

340. wrona orientalna (Corvus splendens)

341. gęś grenlandzka (Anser albifrons flavirostris)

342. białorzytka saharyjska (Oenanthe leucopyga)

343. nektarnik stalowy (Cinnyris asiaticus)

344. strzyżyk myszaty (Thryomanes bewickii)

345. sieweczka morska (Charadrius alexandrinus)

346. gęgawa (Anser anser)

347. świergotek drzewny (Anthus trivialis)

348. emu zwyczajne (Dromaius novaehollandiae)

349. kos (Turdus merula)

350. kormoran białolicy (Microcarbo melanoleucos)

351. ibis czarnopióry (Threskiornis moluccus)

352. mewa romańska (Larus michahellis)

353. zimorodek (Alcedo atthis)

354. czapla siwa (Ardea cinerea)

355. ibis żółtoszyi (Threskiornis spinicollis)

356. ostrygojad (Haematopus ostralegus)

357. pokląskwa (Saxicola rubetra)

358. pliszka siwa (Motacilla alba)

359. gęś krótkodzioba (Anser brachyrhynchus)

360. kukabura chichotliwa (Dacelo novaeguineae)

361. dzięcioł trójpalczasty (Picoides tridactylus)

362. Rożeniec (Anas acuta)

363. wróbel (Passer domesticus)

364. trzcinniczek (Acrocephalus scirpaceus)

365. dziwonia ogrodowa (Carpodacus mexicanus)

366. Drozd wędrowny (Turdus migratorius)

367. srokosz (Lanius excubitor)

368. świergotek nadmorski (Anthus petrosus)

369. perkoz rogaty (Podiceps auritus)

370. piecuszek (Phylloscopus trochilus)

371. czeczotka (Carduelis flammea)

372. mewa śniada (Larus heermanni)

373. czarnogłówka (Poecile montanus)

374. kormoran rogaty (Phalacrocorax auritus)

375. rybitwa wielkodzioba (Sterna caspia)

376. błotowiec (Tringa semipalmatus)

377. brodziec piskliwy (Actitis hypoleucos)

378. dzięcioł zielonosiwy (Picus canus)

379. dzięcioł średni (Dendrocopos medius)

380. pelikan kędzierzawy (Pelecanus crispus)

381. kulon (Burhinus oedicnemus)

382. dzięcioł białogrzbiety (Dendrocopos leucotos)

383. dzięcioł włochaty (Picoides villosus)

384. kuropatwa (Perdix perdix)

385. gajówka (Sylvia borin)

386. drozdek samotny (Catharus guttatus auduboni)

387. słowik szary (Luscinia luscinia)

388. modrosójka czarnogłowa (Corvus Stelleri)

389. muchołówka szara (Muscicapa striata)

390. grubodziób (Coccothraustes coccothraustes)

391. Dzierzba zmienna (Lanius schach)

392. brodziec żółtonogi (Tringa flavipes)

393. bagiennik żółtobrewy (Passerculus sandwichensis beldingi)

394. nurzyk (Uria aalge)

395. cyraneczka (Anas crecca)

396. krogulec zmienny (Accipiter striatus)

397. głowienka długodzioba (Aythya valisineria)

398. śnieguła (Plectrophenax nivalis)

399. dzierzba czarnoczelna (Lanius minor)

400. dzierlatka (Galerida cristata)

401. trzcinniczek kaspijski (Acrocephalus agricola)

402. remiz (Remiz pendulinus)

403. pliszka żółta (Motacilla flava dombrowski)

404. Wężojad czubaty (Spilornis cheela)

405. Żołna wschodnia (Merops orientalis)

406. strumieniówka (Locustella fluviatilis)

407. świergotek szponiasty (Anthus richardi)

408. pasówka złotołbista (Zonotrichia atricapilla)

409. strzyżyk (Troglodytes troglodytes)

410. sóweczka (Glaucidium passerinum)

411.

412. kobuz (Falco subbuteo)

413. sowa jarzębata (Surnia ulula)

414. gęsiówka egipska (Alopochen aegyptiaca)

415. kukułka (rdzawa) (Cuculus canorus)

416. wydrzyk tęposterny (Stercorarius pomarinus)

417. czubatka (Lophophanes cristatus)

418. kwiczoł (Turdus pilaris)

419. kaczka pacyficzna (Anas superciliosa)

420. czapla czczona (Egretta sacra)

421. Mewa obrożna (Xema sabini)

422. świstunka leśna (Phylloscopus sibilatrix)

423. pliszka tundrowa (Motacilla flava thunbergi)

424. rybitwa popielata (Sterna paradisaea)

425. alczyk (Alle alle)

426. mewa modrodzioba (Pagophila eburnea)

427. Nurzyk polarny (Uria lomvia)

428. mewa trójpalczasta (Rissa tridactyla)

429. bernikla rdzawoszyja (Branta ruficollis)

430. gęś zbożowa (Anser fabalis)

431. bernikla białolica (Branta leucopsis)

432. ogorzałka (Aythya marila)

433. biegus morski (Calidris maritima)

434. nur rdzawoszyi (Gavia stellata)

435. jastrząb (Accipiter gentilis)

436. orlica (Larus ichthyaetus)

437. edredon (Somateria mollissima)

438. Wydrzyk ostrosterny (Stercorarius parasiticus)

439. nurnik (Cepphus grylle)

440. maskonur (Fratercula arctica)

441. Wydrzyk wielki (Stercorarius skua)






(C) 2012-2013 Paweł Czarnul. Wszelkie prawa zastrzeżone.

email: pawelczarnul@pawelczarnul.com

Nie można wykorzystywać obrazów bez zgody autora.

Galeria używa Animated JavaScript Slideshow